środa, 30 lipca 2014

Mariah Carey.

Dawno dawno temu, przed erą gwiazd, które nie miały głosu, żyły sobie piosenkarki, których możliwości wokalne, przyprawiłyby o rumieniec wstydu Rihannę, Kate Perry i parę innych dzisiejszych gwiazd. Mariah Carey niewątpliwie należy do tego grona. Posiada niezwykłą barwę głosu i możliwości wokalne. Pomimo wieku i lat pracy na scenie, nadal zachwyca. Droga Mariah do światowej sławy i pieniędzy nie była usłana różami. Urodziła się w 1970 roku w USA. Jej matka Patricia, była śpiewaczką operową. Ojciec Alfred był inżynierem.

Nie byłoby nic nadzwyczajnego w związku Patricii z Alfredem Royem, gdyby nie fakt, iż mężczyzna był czarnoskóry. Matka  Mariah,  została odsunięta od swojej rodziny, która nie akceptowała małżeństwa  
z czarnoskórym mężczyzną. Bardzo często leciały kamienie do mieszkania Careyów, otruto psa. Związek nie przetrwał próby czasu. Na pewno przyczyniły się do tego, uprzedzenia rasowe rodziny, jak i społeczeństwa.   
Gdy Mariah miała trzy latka, Patricia i Alfred rozstali się. Gwiazda wspomina ten okres, jako bardzo trudny. Rodzina często przeprowadzała się, Mariah ze względu na wygląd była wyśmiewana przez inne dzieci. Rzadko kiedy samotnej matce starczało na jedzenie. Piosenkarka nie miała kontaktów z ojcem, negatywnie wyrażała się o nim w wywiadach, mówiła, że ojciec był  nieobecny w jej życiu. Wspominała, że na pewno nie wie, kim ona jest i czym się zajmuje. Pojednanie przyszło wraz z chorobą Alfreda Roya. Mariah dedykowała mu, piękną piosenkę na swojej płycie "Chambraclet" -"Sunflowers for Alfred Roy".
Mariah wspominała, że podczas Świąt Bożego Narodzenia, nie było pieniędzy na prezenty, więc matka brała to co było w domu, zawijała w papier i kładła po choinkę.
Piosenkarka znana jest ze swej miłości do Świąt Bożego Narodzenia. Często powtarza, że mogłaby obchodzić je parokrotnie w ciągu roku.

Mariah od najmłodszych lat wykazywała talent muzyczny.
Jej matka wspomniała w jednym z wywiadów, że  momentem w którym zauważyła, jak bardzo córka jest uzdolniona, była chwila kiedy mała Mariah zaśpiewała arię operową, którą  wcześniej Patricia ćwiczyła. Dziewczynka śpiewała z pamięci. Nie pomyliła niczego. Jednak kobieta, nie namawiał córki do kariery operowej. Wiedział, że musi znaleźć własną drogę.

Kiedy sytuacja finansowa stała się bardziej stabilna, Patricia wraz rodzeństwem Mariah- bratem Morganem i siostrą Alicią przeniosła się do Nowego Yorku. Mariah będąc bardzo młodą osobą, wynajęła pokój wraz z innymi koleżankami i pracowała jako kelnerka. Musiała być bardzo kiepska w tej profesji, bo co dwa tygodnie była wyrzucana  z pracy. Jednak ambicja dziewczyny była skierowana gdzie indziej. Wieczorami nagrywała demo, w nadziei, że któraś z wielkich wytwórni płytowych da jej szansę. Za każdym razem spotykała się z odmową. Sytuacja zmieniła się, gdy Mariah została przedstawiona wschodzącej gwieździe pop Brendzie. K Starr. To ona postanowiła pomóc.
Na jednej z branżowych imprez, Mariah poznała wpływowego szefa Clumbia Records- Tommego Mottolę i wręczyła mu swoje demo. Podobno po przesłuchaniu w aucie dwóch piosenek, Tommy kazał zawrócić szoferowi i jechać na imprezę. Niestety Mariah wyszła. Tommy przez dwa tygodnie szukał wokalistki, odnalazł ją poprzez Brendę. Umowa z Columbia Records została podpisana. Mariah mogła zacząć nagrywać swoją pierwsza płytę.  Tommy nie pomylił się. Płyta zatytułowana  „Maria Carey”, sprzedała się w 15 milionach kopii. Cztery single, doszły do pierwszego miejsca na liście Billborad. Mariah jako pierwsza po zespole The Jackson Five uzyskała taki wynik. Mariah i dużo starszy Mottola pobrali się w  1993 roku. Carey nie wspomina pięcioletniego związku dobrze. Tommy był despotycznym i kontrolującym mężem.Żona nie mogła sama wychodzić z domu. Wokalistka nie wiedział, że odnosi wielkie sukcesy. Tommy dawkował informację na ten temat.  Mężczyzna wybierał ubrania w których gwiazda mogła chodzić. Zazwyczaj były to golfy i długie, czarne sukienki. Może stąd, dzisiejsze zamiłowanie gwiazdy, do krótkich spódniczek i głębokich dekoltów. Podczas trwania małżeństwa, piosenkarka nagrała trzy płyty: „Emotions” i ” Music  Box” „Daydream”, z których pochodzą takie hity jak: „Emotnions”, czy „One Sweet Day”.

Z tego okresu pochodzi świąteczna płyta Mariah "Merry Christmas" na której znajduje się hit „All I want for Christmas”. Świąteczna płyta Mariah jest fenomenem do dnia dzisiejszego. Świetnie się sprzedaje a "All I want for Christams"dołączył do standardów świątecznych.

Mariah rozwiodła się z Tommym w 1997 roku. Od tej pory bardzo różnie wiodło się w życiu gwiazdy. Były wielkie sukcesy, nagranie płyty „Butterfly”, czy „Emancipation of Mimi”, ale również duże porażki, udział w filmie „Glitter”, który okazał się totalna klapą. Później przyszło załamanie nerwowe, Mariah podczas jednego z programów telewizyjnych chciała się rozebrać. Krytycznym punktem, był moment, kiedy matka gwiazdy zadzwoniła na pogotowie, podejrzewając, że córka może odebrać sobie życie.
Niewypałem okazał się związek z Eminemem, sama Mariah zaprzecza jakoby był to związek. Obrażony raper, w sposób niewybredny rozliczył się z wokalistką. Nagrał singiel, w którym sugerował, że Mariah ma problemy z piciem, oraz groził ujawnieniem nagich zdjęć gwiazdy.
Obecnie Mariah nie jest na topie. Jej ostatni album  „Me. I AM Mariah”, nie sprzedaje się tak dobrze jak wcześniejsze płyty. Pojawiła się dużo młodsza konkurencja. Jednak wydaje się, że Mimi odnalazła szczęście i spokój. Na jej facebookowym profilu, widać szczęśliwą kobietę z dwójką dzieci. Obok przystojny i kochający mąż-Nick Cannon. Pobrali się w 2008 roku, od tego czasu para co roku powtarza ceremonię ślubną.
 Całkowita liczba sprzedanych albumów Mariah, jest imponująca,  to 250 milionów. Nieźle jak na dziewczynę, która kiedyś miała jedną parę butów i wielkie marzenia. 


4 komentarze:

 1. Pamiętam te czasy kiedy Mariah grano w TV, kiedy słuchało się Celine Dion, nawet Aguillera była popularniejsza. No dziś, wciąż miętosimy to samo: Rihanna, Perry, Beyonce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złośnico ja pamiętam czasy, kiedy na kanałach muzycznych leciała głównie muzyka. Teraz mam wrażenie, że piosenki są przerywnikami. Króluje Warsaw Shore, Natalia S., czy inne twory.

   Usuń
 2. piękna kobieta o cudownym głosie :) co roku w okresie świątecznym namiętnie słucham jej hitu 'All I Want For Christmas Is You', bezkonkurencyjny!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za komentarz :-)
Jeśli podoba Ci się na blogu zapraszamy do obserwacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...