piątek, 22 stycznia 2016

Jak stracić dziewczynę.

                                                                                                                                                                        źródło: www. camelliadinh.com

Pamiętacie film "Jak stracić chłopaka w 10 dni" ? 
Bohaterka grana przez Kate Hudson dostaje z pracy zadanie, aby napisać artykuł na temat kobiecych zachowań które doprowadzają mężczyzn do szału, i które powodują, że Panowie nie chcą dalej kontynuować znajomości z daną kobietą.
Musi poderwać wybranego mężczyznę, i "przetestować" na nim wszystkie znane jej oraz stosowane przez bliskie jej kobiety zachowania, które sprawiają, że wybranek zaczyna uciekać gdzie pieprz rośnie i ma na to zadanie 10 dni.
Niestety obiektem jej zainteresowania zostaje Ben.
Pracownik agencji reklamowej, który akurat założył się ze swoim szefem o możliwość zrealizowania bardzo lukratywnego zlecenia, pod warunkiem, że  będzie w stanie rozkochać w sobie wybraną kobietę również w ciągu 10 dni.
Andie dwoi się i troi próbując na wszelkie sposoby zniechęcić do siebie Bena, który to mając w zanadrzu duże zlecenie nie poddaje się tak łatwo i mimo irytacji, oraz bardzo silnej chęci ucieczki nadal trwa przy nowej dziewczynie.
Koniec końców intencje bohaterów wychodzą na jaw, a wspólne doświadczenia i chemia jaka pojawiła się między postaciami sprawia, że para postanawia spróbować życia w duecie.
Ot jak to w komedii romantycznej bywa.
Niestety jak już chyba każdy wie, życie to nie film, ani tym bardziej komedia romantyczna, zwykle relacje dwojga ludzi bardziej przypominają dramat albo melodramat. 
Początek zwykle i zawsze jest taki sam - chłopak poznaje dziewczynę.
Pierwsze spotkanie - Ona uśmiechnięta i zadowolona, On - szarmancki, grzeczny i miły.
Randka udana obie strony zadowolone.
I tutaj wątek naszych bohaterów, choć mogłoby się wydawać wspólny może i najpewniej tak się staje zaczyna biec dwutorowo.
Bo, o ile we wspomnianym filmie skupiono się na błędach jakie popełniają dziewczyny, aby spłoszyć czy odstraszyć wybranka to ja dziś postanowiłam wymienić tylko kilka zachować chłopców, które wyprowadzają kobiety z równowagi i doprowadzają je do szewskiej pasji, powodując zamęt w głowie, emocjach i niekończące się dyskusje z przyjaciółkami oraz pytania - dlaczego ?
Oto 10 wybranych, subiektywnych błędów i zachowań jakie popełniają mężczyźni w kontaktach z kobietami:
1) Pan Wiaterek - jestem to jestem a jak mnie nie ma to Twój problem. Pan Wiaterek pojawia się, dzwoni, pisze czy spotyka się tylko wtedy kiedy jemu to pasuje. Pilnuj się dziewczyno, bo nie znasz ani dnia ani godziny, kiedy Pan Wiaterek zdecyduje się na spotkanie z Tobą. Jak się spotka jest miło, słodko i smacznie.
Jednak nie licz na niego kiedy Ty zapragniesz z nim spotkania.
Ma plany, których dla Ciebie nie zmieni, ma życie które toczy się bez Ciebie, ma swoje sprawy w których Ty nie weźmiesz udziału.
Słowem relacja nie pewna i nie stabilna, będzie przyprawiać o huśtawkę nastroju.
2) Pan Obiecanka - tyle co On Ci obieca nikt Ci tyle nie da. Pan Obiecanka, roztacza wizje, do teatru pójdziecie, do kina, na wyspę grecką Cie zabierze i na weekend w Paryżu, w sobotę spacer, w niedzielę obiad w restauracji. Nie planuj nic Dziewczyno, bo przecież dziś spełnią się Twoje marzenia.
Nadchodzi dzień obiecany i cisza. W drzwiach próżno wyglądać wybranka, telefon milczy jak zaczarowany, a czas dziewczyna ma zmarnowany.
Po kilku godzinach, dobie wiadomość nadchodzi, że jednak przeprasza, że plan nie zrealizowany, ale za przeprosiny i obietnica nowa gości.
Związek marnowania czasu i czekania.
3) Pan Zajęty - zajęty swoimi sprawami. I na angielski czas mieć musi, na szukanie samochodu w internecie, na piłkę z kolegą i na grę na flecie.
Zajęty do granic wszelkich możliwych, jakby całym narodem zarządzał.
Wcisnąć Cię od biedy może między swoje sprawy, ale czas z Tobą również jest zaplanowany. Ani minuty spóźnienia czy ponad program nie wchodzi w rachubę. 
Dostosowanie do jego życia w tej relacji - On potwierdzi - to lubię.
4) Pan Piję - nie odmawiam. Nigdy i nikomu. Takie mam zasady. Początek znajomości wesoły i miły, z czasem dziewczynie nerwy psuje. Do kina nie zaprosi, bo w portfelu pustka, teatr - słowo z wyrazem "drogo" się kojarzy, restauracja, wyjazd nie na jego kieszeń, za to weekendowe picie zawsze mieści się w jego finansowym limicie.
Weekend bez upicia, zalania do trupa - taki się nie liczy.
To, że banknotów dużo poszło na wódkę? cóż życie przecież bywa krótkie.
Plany najdalsze do piątku sięgają, i to tylko jeśli o picie z kolegami zahaczają.  
Relacja Ja Pan i Władca piję i żyję, utrzymuj mnie, zabawiaj mnie, a ja nie będę za to i tak szanował Cię.
5) Pan - po prostu Pan. Pan jest i już. Wykształceniem zbyt dużym nie grzeszy. Zaradnością też nie bardzo. Pracy szuka latami, bo przecież wymagania ma duże.
Mieszkania nie kupi, bo nie zarabia za wiele, a kredytem się brzydzi, samochody też za drogo sprzedają aby kupić, za to na dziewczynie swojej żerować lubi. A to może samochodem na imprezę zawiezie, a to wczasy kupi, albo na kolację zaprosi. Pan za to miód - słówek do uszu będzie wlewał, że cudowna jak woda w Licheniu, że żyć bez niej nie umie, a On bez niej się gubi.
Związek zmarnowane lata na Pana który nigdy nie zawojuje świata.
6) Pan Wieszcz - Mickiewicz, Słowacki czy Whitman przy nim się chowają. Każda wiadomość od niego to czysta poezja, aż dziw, że w szerszym gronie nie nagradzana.
Na wycieraczce, przed domem, na ganku czy werandzie kosze kwiatów i czekoladek zostawia.
Pieśni pisze, wychwalające Wybranki urodę, zalety i umiejętności, gładkie i puste słowa nic za sobą nie niosące, bo Wieszcz poza teatralnymi gestami zawodzi na każdym polu.
Nie dzwoni, nie pisze, znika bez wieści, a dziewczyna szaleje z rozpaczy, czy jeszcze kiedyś jego lica zobaczy.
Bez słowa wyjaśnienia, bez słowa do widzenia znika kiedy tylko dziewczyna dobrego słowa się dopomina. 
Relacja Wytrawnego Aktora z debiutantką tylko o mocnych nerwach.
7) Pan Boję się Zobowiązań. Jest bardzo miło, rodzi się bliskość, wspólne gotowanie, zakupy, sprzątanie. Rozmowy, śmiech i zabawa.
Jest pięknie. Niestety czar pryska kiedy tylko dziewczyna użyje słów lub zada pytania wyrazami które budzą strach i grozę.
Inkwizycja winna zwroty: "Związek", "Zobowiązanie", "Para", "Plany na przyszłość", "Jaki jest nasz status", "Poczucie bezpieczeństwa",, "Zaufanie", "Stabilność", "Mogę na Ciebie liczyć?", itp.  powszechnie zakazać.
Wybranek słysząc te słowa zaczyna w różnym tempie wycofywać się rakiem, pojawia się panika, czasami agresja, strach i ucieczka.
Przestaje pisać, dzwonić i unika spotkania, odczekuje kilka dni i znowu jest miły jak piękna łania.
Do czasu, aż znowu słowa których się boi usłyszy.
Relacja Ja się Boję, a Ty milcz. Dla dziewczyn które o nic nie pytają, cieszą się chwilą licząc, że kiedyś demony Lubego znikną za horyzontem, z nutką ryzyka, że nigdy się tak nie stanie.
8) Pan Zostałem Skrzywdzony przez Kobiety. Tak ten chłopak nie miał łatwego życia, trafiał na same Złe Kobiety, On dla nich i dobry i troskliwy a One nie godne tych emocji i uczuć były. Dlatego PZSpK nie będzie teraz takim Łosiem i nie będzie już dobry dla Pań. Będąc razem wyjedzie bez Ciebie na wakacje informując Cię o tym, dzień no góra dwa dni przed wylotem, powie coś przykrego,żebyś nie poczuła się zbyt pewnie, poinformuje, że są inne damy, w których wzbudza nie małe pożądanie, i generalnie nie będzie zabiegał o spotkanie.
Emocjonalna huśtawka gwarantowana. 
Każda rozmowa, że zachowanie to nie miłe jest dla drugiej strony, to sprzeczka, foch z jego strony, a koniec końców przeprosiny.
Do nowej sprawy.
Związek jak walka o przetrwanie, siebie samej.
9) Pan Moja EX była Idealna. Tak ten Pan ma jeden Ideał Kobiety i była nią jego ex. Oczywiście chętnie się umówi z inną dziewczyną, i może na pierwszej randce nie wspomni o tej jedynej, ale każde już kolejne spotkanie to jednak o Ex rozmawianie i porównywanie.
Jesteś na pewno świetną kucharką, ale Ela to robiła najlepszą pizzę na świecie, świetnie Ci w tej mini, ale Ele to miała nogi jak gazela, super film wybrałaś na wieczór, ale Ela coś pewnie ambitniejszego by wybrała.
Oczywiście Elę rzucił On, z jakich przyczyn ? to zwykle zbyt skomplikowane, żeby Twój mały rozumek to pojął, ale wiedz, że Ela zawsze będzie numerem jeden.
Porównywanie Pań nigdy nie jest dobrym pomysłem, może zakończyć się, że Pan Moja Ex była Idealna zostanie sam jak palce ze wspomnieniami nie tylko o Boskiej Eli ale i każdej innej kolejnej dużo wartościowszej dziewczynie.
10) Pan Sam nie wiem czego chcę - ten typ to czysta kumulacja jak w lotto. Może łączyć w sobie cechy Pana Wiatraka, Pana Boję się Zobowiązań i Pana Zajętego, albo w innych różnych i modyfikowanych kombinacjach. 
Niestety o ile kumulację w lotto ciężko trafić tak trafić na Pana Sam nie wiem czego chcę, jest już bardzo łatwo.
Właściwie jest to gatunek najczęściej występujący w naszej populacji.
Uniknąć się nie da. 
Przejrzeć czy na takiego się trafiło też niestety nie.
Cóż zatem zostaje?

Dla Pań  wiara, że niezależnie na który typ Pana się trafi to jednak On zechce wyjść ze swojej roli, kostiumu czy pozy, bo poznał wspaniała dziewczynę, której nie chce stracić i którą chce mieć w swoim życiu i dla której będzie gotów przenosić góry, albo chociaż być fajnym facetem.
....albo czekać, aż Książe na białym koniu się zjawi....

Dla Panów rada jeśli chcecie stracić dziewczynę nie wychodzie ze swoich wyżej wymienionych ról, na pewno osiągniecie cel, fajne i wartościowe dziewczyny znikną bezpowrotnie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękujemy za komentarz :-)
Jeśli podoba Ci się na blogu zapraszamy do obserwacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...