niedziela, 3 września 2017

Kobieta.Nie taka.Za stara.

                                                                                    źródło: www.printpress.pl

Jeszcze w pieluszce, a już nie taka.
Za mała, za duża, za dużo włosków na głowie albo za mało.
Kobieta. Dziewczyna.
Od małego jesteśmy nie takie, a przede wszystkim zawsze i w każdym wieku za stare. 
Zaczyna się w sumie od urodzenia ale nasza świadomość zaczyna kojarzyć fakty i pamiętać je już od przedszkola. 
Bo, taka duża dziewczynka, a nie potrafi sama sznurówek zawiązać, zjeść obiadku całego, młodszemu rodzeństwu ustąpić. Taka duża dziewczynka a płacze? no przecież nie wypada.
W lata szkolne wchodząc jeszcze więcej porównań i nagan pod adresem Niewiasty pada. 
Za duża już chyba jesteś, żeby w piaskownicy się bawić, ustąp miejsca na huśtawce młodszym dzieciom przecież za stara jesteś na takie bujanie, a misie? no cóż duże dziewczynki nie mają tyle zabawek i lalek tylko uczyć się powinny, grzeczne być i posłuszne.

 
                                                                                                                                     źródło: www.popworkouts.com
I nie zjadaj już całego trzy daniowego obiadu, bo gruba z Ciebie się robi "baba".
Mijają lata i dwadzieścia lat kończy dziewczyna, oj nie dobrze, bo za gruba, za chuda - odpowiednie skreślić jak na swój wiek się zrobiła.
Sama to nie dobrze bo żaden chłopak jej nie chciał, z kimś jeszcze gorzej w tym wieku już ma chłopaka?
Za krótkie spódniczki, za dużo szminki, za bardzo brzuch odkryty i ramiona wstyd, że tak chodzi ubrana ta młoda dziewczyna.
Za stara już niestety aby baletnicą zostać, nie dla niej kariera sportowa, odpadać też powoli zaczyna praca jako modelka Diora, nie w takim wieku się tą karierę zaczyna.
Studia nie wybrane? wiadomo jak na swój wiek oczywiście niedojrzała.
Dziecko ma? no tak za głupia, bo się nie zabezpieczała.
Brak dziecka? na co Ona czeka przecież za chwilę będzie za stara.
Trzydzieści lat się zbliża nie wiadomo nie wiadomo kiedy, ale czy taki dekolt jeszcze wypada? czy ta mini winna na jej pupie gościć, nie wspomnę o makijażu bo tu to raczej Ona za mało go tym razem dała.
Nie ukryła zmarszczek których nie ma, nie zasłoniła ponętnego i apetycznego ciała oj starsza koleżanka zaraz jej nagada.
Dyskretnie powie, że czas szybko leci i zaraz będzie stara, że już nie długo mini spódniczkami się cieszyć będzie i tym ciałem co jak kometa na niebie szybko przepada. Wspomni i wypomni koleżanka starsza że moja Droga, ale szybciutko już będziesz bardzo stara.
                                                                          źródło: www.Daily Mail.com
Czterdziestka na karku nie pomaga. Czy Ona wstydu nie ma? Wnuki już bawić winna a nie na randki chodzić, mini zakładać i uśmiechem uwodzić. Tu zakryć tam przykryć nie kusić o zgroza czemu w jej wieku taka w niej metamorfoza.
 Ciało cudowne, spojrzenie kuszące i uśmiech obłędny widać były tu jakieś złe czary tej Panienki. To, że aktorka, piosenkarka, codzienna kobieta znaczenia nie ma, w jej wieku dla seksualności miejsca nie ma.
Świat ku końcowi zmierza, pięćdziesięciolatki w natarciu, ta kusi super zgrabną nogą, ta jeszcze brzuchem płaskim błyśnie, a ta trzecia Miss Świata nadal jak 20 -latka po świecie lata. Dojrzała piękna kobieta?? nie tak nie można trzeba skrytykować, powiedzieć, napisać, wykrzyczeć i szybko wadę znaleźć, że sama, że bez kota, bez mieszkania, albo dziecka, no na pewno kariery nie zrobiła, albo właśnie jakiś samochód rozbiła.
                                                                 źródło: www.Mirror.com
Bo sześćdziesięciolatka, dobrze się jak na swoje lata trzyma. Choć nie powinna udawać, że może młodsza by była, przecież nie ma już 40- lat żeby mini nosić, czy 30 -lat żeby piersi pokazywać, a już na pewno nie ma 20 -lat żeby szczupła i zgrabną być. Powinna chustki jakieś poszukać na głowę zarzucić i worka w którym ukryć by swoje ciało mogła. Co prawda wtedy usłyszy, że się zaniedbała, że z wiekiem przytyła i już nie wzbudza pożądania, ale zawsze to w słowach jakaś odmiana.

                                                                                                  źródło: www.News.com.au

Po 70 roku życia do 100 roku życia kobieta jest jak ściana. Niby wszyscy widzę że jest, ale  jest niezauważana. Gratulują, że dobrze się trzyma jak na swoje lata, że zmarszczek przybyło, że skóra obwisała, albo że waga stała się dla niej nie ubłagana.A jak taka "Staruszka" rzuci na usta szminkę, założy piękną sukienkę, włosy ułoży ładnie i ciekawie, to usłyszy, że na stare lata ta kobieta chyba zwariowała.
                                                                                                                                                                      źródło: www.Harper's Bazaar.com

2 komentarze:

Bardzo dziękujemy za komentarz :-)
Jeśli podoba Ci się na blogu zapraszamy do obserwacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...