czwartek, 22 października 2015

Damą być? czyli kilka rzeczy ułatwiające życie kobiety.Podobno jedna ze stacji telewizyjnych planuje stworzenie na zapewne zagranicznej licencji programu - Damę Być.
Podobno jego prowadzącą oraz nauczycielką ma być Pewna Perfekcyjna Pani.
Podobno w programie tym mają uczyć dziewczęta, jak zachowywać się elegancko i z klasą, tak żeby dobrze się czuły w różnych sytuacjach życiowych.
Podobno program ma być emitowany w wiosennej ramówce.
Podobno..
Do wiosny jednak jeszcze daleko, a przecież z nauką nie można czekać :-)
Damą można już być nie od wiosny, ale od jesienni dlatego też postanowiłam stworzyć listę 10 rzeczy, które każda kobieta powinna zapamiętać i wprowadzić w swoje życie.
Nie tylko po to aby być Damą, ale także po to, żeby dobrze czuć się w prawie każdej sytuacji :-) ( oczywiście z przymrużeniem oka:-)):


1) Zawsze, ale to zawsze należy pamiętać o depilacji nóg, dopuszczamy w okresie zimowym 3-5 dniową przerwę, ale nie więcej, plus w miarę eleganckie i ładne majtki. Niezależnie od dnia, niezależnie od nastroju nigdy, ale to nigdy nie wiadomo kiedy wypadnie nam dysk twardy i będzie trzeba zsunąć spodnie na pogotowiu gdzie akurat praktyki będzie miał dyżur zabójczo przystojny lekarz jak George Clooney z Ostrego Dyżuru.
2) Idąc do sklepu, wyskakując wyrzucić śmieci, czy wyprowadzając psa lub kota, zabieramy ze sobą komórkę lub inne urządzenie z którego można nawiązać połączenie, a także zakładamy wygodną odzież.
Ponieważ niestety może się zdarzyć, że wracając do domu okaże się, że nasz zamek w drzwiach zaciął się, wtedy dzięki komórce możemy wezwać przyjaciół na pomoc, jak i również ślusarza.
Wygodne ubranie przyda się za to kiedy czekając na przybycie ekipy ratunkowej będziemy musiały spędzić trochę czasu siedząc na własnej wycieraczce.
3) W domu jedno miejsce zawsze powinno być super czyste i sterylne. Nasza toaleta. 
Pięknie wymyta, pachnąca z cudownym aromatem który wydziela zawieszona w nim kostka. Dlaczego, bo na pewno nadejdzie taki dzień, że dopadnie nas nie zaplanowane zatrucie pokarmowe, albo grypa żołądkowa i wtedy włożenie głowy do takiego miejsca jest bardziej przyjemne i komfortowe.
Bo, że będzie trzeba tak skorzystać z toalety to pewne.
4) W lodówce każdej kobiety musi się znaleźć miejsce na butelkę wina lub/i szampana. Nie zapowiedziana wizyta przyjaciół, chłopaka, lepsza  chwila w życiu, gorsza chwila, każda okazja może być tą właściwą, aby otworzyć butelkę.
Może się okazać, że dobrą okazja jest też sam fakt posiadania wspomnianej butelki w lodówce.
5) Czasami musimy skorzystać z toalety w publicznym miejscu, a wiadomo gdzieś trzeba powiesić płaszcz czy kurtkę, postawić torebkę oraz ściągnąć niezbędną garderobę. Po załatwieniu swojej potrzeby zwykle słysząc stukot obcasów za drzwi zwiastującymi powstałą kolejkę, w pośpiechu ubieramy się i zabieramy nasze rzeczy, nim jednak opuścimy to miejsce sprawdźmy czy czasami, do naszych szpilek nie przykleił się kawałek papieru toaletowego albo nasza spódniczka, czy sukienka nie została wsunięta z tyłu do naszej bielizny.
Paradowanie po pracy, czy centrum handlowym, z podwiniętą z tyłu garderobą nie należy do przyjemnych sytuacji.
6) Niezależnie od wielkości biustu, w szafie Damy winna się znaleźć TA bluzka.
Z koronki, z dużym dekoltem, albo bardzo przylegająca do ciała.
Bluzka ta pomoże załatwić nie jedną sprawę w sytuacji kiedy drugą stroną sprawy jest przedstawiciel płci męskiej.
Niestety nie wiem dlaczego, ale zawsze Taka bluzka działa niezależnie od statusu czy wieku danego Pana widocznie lubią TE nasze bluzki.
7) Stanowczość. Tak prawdziwa Dama jak czegoś chce nie odpuszcza. Z uśmiech na ustach dąży do wybranego celu. Wykorzystuje swoją inteligencję, wiedzę i urok osobisty, aby zdobyć to czego pragnie. Nie unosi się, grzecznie i stanowczo mówi co chce dostać. Odmowa nie jest brana pod uwagę. Przecież nie ma rzeczy niemożliwych.
8) Uśmiech. Chociaż czasami nie ma powodu, chociaż czasami w środku lecą łzy, uśmiech wyuczony, na pokaz może uratować złą sytuację. 
Uśmiech dla osoby, która sprawiła nam przykrość, smutek, zraniła bardziej ją zaboli niż nasze łzy, a przecież nie chcemy nikomu dawać satysfakcji jak bardzo nas zranił?
9) Powściągliwość i proste słowa. Nic tak nie działa na towarzystwo jak milcząca Dama, kiedy co i rusz w trąci jaką anegdotę, lub opinię, do tego często powtarzane słowa jak proszę czy dziękuję. W ostateczności niskim głosem i z uśmiechem na twarzy mówimy - nie, dziś nie jestem w nastroju.
Do mycia naczyń, płacenia, sprzątania, gotowania czy z Tobą spotykania.
10) Przyznanie się do nie wiedzy, do jakiej nieumiejętności - bo jak powiedziała kiedyś moja kuzynka - jestem dobra w całowaniu to już nie muszę być dobra np w prasowaniu :-)

3 komentarze:

  1. Świetny wygląd bloga ;* A Twoimi postami potrafisz zainteresować czytelnika :*
    Może wspólna obserwacja ? Daj znać u mnie justperfectfashion.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za komentarz :-)
Jeśli podoba Ci się na blogu zapraszamy do obserwacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...